تبلیغات
تبلیغات در سایت
تبلیغات
تبلیغات
مطالب محبوب
مطالب تصادفی
آخرین مطالب
به کانال ریاضی کده در تلگرام بپیوندید
خبرنامه
خبرنامه

براي اطلاع از آپدیت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

نظرسنجی
مطلب مورد علاقه خود را بنویسید ؟
کدهای اختصاصی

فیلم 2500 دقیقه‌ای «بر فراز آسمان ۳» به منظور آموزش معلمان پایه‌های پنجم و نهم تهیه می‌شود و در آن، تمام کتاب‌های درسی این دو پایه توسط مؤلفان و کارشناسان موضوعی مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

 

مدرسه دارالفنون چند روز میزبان عوامل سازنده یک فیلم بود؛ البته نه یک فیلم سینمایی و از سر تفنن و سرگرمی، بلکه حیاط سرسبز این مجموعه تاریخی پذیرایی عوامل ساخت یک فیلم کمک آموزشی با نام «بر فراز آسمان (3)» بود.

این فیلم در خصوص آموزش معلمان پایه‌های پنجم و نهم تهیه می‌شود و در آن تمام کتاب‌های جدید درسی این دو پایه توسط مؤلفان و کارشناسان موضوعی مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.

این فیلم در دو بخش کلیات شامل موضوعاتی نظیر «اهداف کتاب درسی و رویکردهای آن»، «رابطه کتاب با اسناد و بالا دستی»، «دلایل تغییر کتاب»، «ارزشیابی» مطرح می‌شود و در بخش دوم فیلم تمام کتاب‌های پایه پنجم و نهم به فراخور متناسب با شرایط محتوایی به صورت درس به درس یا صفحه به صفحه توسط مؤلفان تدریس می‌‌شود.

لوکیشن بخش اول در مدرسه دارالفنون و لوکیشن بخش دوم در استودیوهای دفتر تکنولوژی آموزشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ضبط می‌شود.

* آیتم‌های این فیلم کوتاه خواهد بود و بین 3 تا 5 دقیقه است

وحید گلستان رئیس گروه تولید فیلم‌های آموزشی دفتر تکنولوژی آموزشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش و کارگردان فیلم بر فراز آسمان (3) اظهار داشت: مجموعه 1 و 2 را در 2 سال گذشته در راستای تحول بنیادین و تغییرات کتاب و تألیف کتاب‌های نونگاشت برای معلمان پایه‌هایی که کتاب‌ها تغییر می‌کند، تولید کردیم.

وی ادامه داد: دلایل تغییر کتاب درسی، رویکرد آن، ارتباط با اسناد بالادستی و ورود به جزئیات تغییرات برای کمک به معلمان با توجه به روش‌های نوین تدریس، جزو مباحث این برنامه آموزشی است.

گلستان با بیان اینکه فیلم «بر فراز آسمان (3)» به موضوعاتی مانند «چرا کتاب‌ها تغییر کرده است؟»، «رویکرد تغییرات چیست؟» و «به روش‌های نوین تدریس می‌پردازد»، گفت: مخاطب ما معلمان پایه‌های پنجم و نهم هستند و ویژگی‌‌های این فیلم این است که به شکل معمول نیست و اصطلاحاً به سمت شیوه «سایبر درامای» رفته‌ایم.

وی اضافه کرد: این شیوه رویکرد نوینی است و مخاطب از حالت منفعل خارج می‌شود و به جای یک فیلم روایت‌دار که دارای آغاز و پایان مشخصی است، با قطعات فیلم مواجه می‌شود و آن را مدیریت می‌کند تا کدام بخش را ببیند.

کارگردان فیلم بر فراز آسمان (3) یادآور شد: از ویژگی دیگر این فیلم این است که به صورت مالتی مدیا ارائه می‌‌شود؛ آیتم‌های آن، کوتاه خواهد بود و بین 3 تا 5 دقیقه است که این علاوه بر امکان بارگذاری اینترنتی و استفاده از راه موبایل، این امکان را ایجاد می‌کند در یک زمان کوتاه یک موضوع را بررسی کنیم؛ یعنی با تعدادی قسمت‌ روبه‌رو می‌شویم که در کنار آن عکس‌ها، فایل‌های صوتی یا کتاب گویا و سایر اسناد آموزشی  PDF و پاورپوینت را قرار می‌دهیم و همه در قالب یک بسته مولتی‌ مدیا به معلمان ارائه می‌‌شود.

وی گفت:‌این فیلم 35 عوامل پشت دوربین دارد، حدود 20 نفر کارهای پس تولید را انجام می‌دهند و بیش از 100 کارشناس و مؤلف، 80 دانش‌آموز دختر و پسر پایه پنجم و نهم و 15 نفر از مدیران و مربیان مدارس مشارکت داشته‌اند و مدت ‌زمان آن در 20 بسته آموزشی و مدت 2500 دقیقه است.

* تصویربرداری فیلم «بر فراز آسمان 3» از 16 خرداد آغاز شد

گلستان تصریح کرد: تصویربرداری این فیلم از 16 خرداد آغاز شده است و پیش‌بینی می‌کنیم تا ظرف مدت 40 روز کل پروژه تصویربرداری شود و تدوین نیز به طور همزمان انجام می‌شود تا آن را در اسرع وقت به معلمان در دوره‌های آموزش تابستان برسانیم.

کارگردان فیلم بر فراز آسمان (3) گفت: این فیلم چهار روز در دارالفنون تصویربرداری شد و چهار روز در دو ورزشگاه مختلف درس تربیت بدنی تصویربرداری می‌شود، چند روز نیز در کارگاه‌های فنی درس کار و فناوری تصویربرداری می‌شود و باقیمانده نیز در کلاس آموزشی و استودیو تصویر دفتر تکنولوژی آموزش تصویربرداری خواهد شد.

وی اضافه کرد: مخاطبان ما معلمان هستند و هدف اصلی، تبیین تغییراتی است که در کتب درسی صورت گرفته است و آمادگی برای ورود به سال تحصیلی جدید است، یعنی این فیلم برای معلمان تکثیر شده و پخش می‌شود.

* «بر فراز آسمان 3» مرداد ماه به دست معلمان خواهد رسید

گلستان افزود: برای دو گروه بسته آموزشی داریم که شامل معلمان و دانش‌آموزان است و برای خانواده‌ها نیز وجود دارد که امسال برای خانواده‌های اول دبستانی، بسته آموزشی در حال تولید داریم اما این محصول که تولید می‌شود برای معلمان است.

وی ادامه داد: سیستم فنی پخش این فیلم به صورت مالتی‌مدیا است و محیط اجرای آن رایانه است و این امکان را ایجاد می‌کند از فرمت‌های متنوع، عکس، صدا و فایل‌های اسناد استفاده شود که مرداد به دست معلمان خواهد رسید.

* نماهای کلی از مطالب کتاب درسی در اختیار معلم قرار می‌گیرد

بهمن فخریان کارشناس زیست‌شناسی دفتر تألیف کتاب‌های درس ابتدایی و متوسطه نظری در خصوص بازخورد تهیه فیلم در میان معلمان افزود: بازخوردها دو دسته است، انتظاری که معلمان دارند این است که هر سؤالی که در رابطه با کتاب‌های درسی دارند در این فیلم‌ها جستجو کنند که متأسفانه این فیلم‌ها مدت زمان زیادی را به خود اختصاص نداده است.

وی ادامه داد: با توجه به هدفی که سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی داشته است، هدف این بوده است تا نماهای کلی از مطالب کتاب درسی را در اختیار معلم قرار دهد و با توجه به بازخوردهایی که از عده‌ای  معلمان در استان‌های مختلف گرفته‌ایم، نتیجه مثبت داشته است.

فخریان افزود: بسیاری از معلمان ممکن است فرصت شرکت در کلاس‌های ضمن خدمت را نکنند، اما می‌خواهند اطلاعات جامعه از فصول کتاب داشته باشند که مؤلف در قالب فیلم‌هایی توضیحات لازم را می‌دهد.

* «بر فراز آسمان 3» ویژه 60 هزار معلم

مرتضی مجدفر کارشناس مجری فیلم «بر فراز آسمان 3»، گفت: با توجه به اینکه در پایه پنجم کل کتاب‌ها تغییر می‌کند و پایه نهم نیز پایه جدیدی است و هیچ ارتباطی با پایه سوم راهنمایی قدیم نداشته و امکان گذاشتن دوره‌های آموزشی برای همه معلمان وجود ندارد، این پتانسیل خیلی خوبی است.

وی خاطرنشان کرد: در دو پایه پنجم و نهم قریب 60 هزار معلم درگیر هستند که علاوه بر آن مدیران مدارس و کارشناسان آموزشی نیز در این راه مهم هستند و اینکه به هر معلمی یک فیلم داده شود هزینه کمتری نسبت به تبلیغ از طریق تلویزیون دارد؛ چرا که  وقتی از شبکه‌ تلویزیون پخش شود در نهایت 2 بار پخش می‌شود، اما این CD در دست معلمان است و به واسط اینکه تغییرات گسترده بوده روش مفیدی است.


694
تاریخ : دوشنبه 08 تير 1394
نویسنده : حامد قاسمی
مطالب مرتبط
سوالات ریاضی نهم از معادله خط
سوالات ریاضی نهم نوبت اول
سوالات ریاضی هشتم نوبت اول
سوالات ریاضی نوبت اول هفتم
نکاتی در مورد تجزیه عبار تهای جبری (فاکتور گیری)
سوالات ریاضی نهم نوبت اول
سوالات ریاضی هشتم فصل اول تا چهارم
سوالات ریاضی نهم فصل اول تا چهارم
سوالات ریاضی هفتم فصل 1 تا 4
سوالات ترم اول نهم
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط toutver در تاریخ 1394/4/8 و 6:50 دقیقه ارسال شده است

با عرض سلام سایت توت ور به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان تصمیم به طراحی قالب به صورت رایگان شما مدیران سایت ghmr می تونید به طرای قالبی در فتوشاپ ان را به ما بسپارید تا به صورت رایگان طراحی کنیم برایتان طراحی قالب به صورت رایگان
www.toutver.com


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
آمار سایت
 • کل مطالب : 1474
 • کل نظرات : 255
 • افراد آنلاین : 3
 • تعداد اعضا : 399
 • بازدید امروز : 940
 • باردید دیروز : 2,244
 • گوگل امروز : 10
 • گوگل دیروز : 81
 • بازدید هفته : 13,570
 • بازدید ماه : 35,055
 • بازدید سال : 914,980
 • بازدید کلی : 3,034,802
 • اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • عضویت سریع
 • نام کاربری :
  رمز عبور :
  تکرار رمز :
  ایمیل :
  نام اصلی :
  کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
  کانال تلگرام ما : https://telegram.me/ghmrir